У найближчі вихідні пройде черговий – вже десятий за ліком – тур першості України серед команд першої ліги. Правда, ми не будемо враховувати те, що не всі команди ще зіграли свої календарні матчі, які мали зіграти. На те є свої причини, але ми до них ще повернемось. А зараз ми коротко проаналізуємо те становище, яке склалося у першій лізі перед десятим туром.

Передусім, варто зазначити, що чернівецька «Буковина», яка вже не змогла виїхати в гості до «Сталі», планує прийняти вдома «Десну». Але що буде далі з чернівецьким колективом – невідомо. Можливо, вже після матчу проти чернігівської команди ситуація стосовно «Буковини» стане більш зрозумілою.

Але матч у Чернівцях не стане центральним у майбутньому турі. Безперечно, головний поєдинок туру – це двобій між «Сталлю» та «Олександрією». Клуб з Кіровоградщини в останньому турі втратив три очки у домашньому протистоянні з «Сумами». Ця поразка відкинула олександрійців з лідируючих позицій, але в разі перемоги в Алчевську вони знову втрутяться у суперечку за перше місце. Більше того – вони зрівняються зі «Сталлю» за очками. Щоправда, у «Олександрії» є серйозні конкуренти у вигляді «Олімпіка», «Авангарда» та тих же «Сум». І від того, як зіграють ці команди, багато що залежить у подальшому розташуванні команд у турнірній таблиці.

Серед команд, які розташувалися у нижній половині таблиці, не може не звернути на себе останнє місце київського «Динамо-2». Схоже, навіть зміни на тренерському містку «біло-блакитних» поки що не приносять ніяких результатів, окрім негативних. Минулого сезону все для «динамівців» закінчилось перемогою над свердловським «Шахтарем» у перехідних матчах. Тоді за сумою двох матчів «динамівці» все ж таки вибороли право залишитися у першій лізі. Але не факт, що історія повториться знову. І як кияни будуть виходити з цієї ситуації – поки невідомо. Так само у ніжній половині таблиці знаходяться дебютанти першої ліги – «Десна» та «Украгроком». Але у обох новачків ще є час для того, щоб виправити своє становище та спробувати залишитися у першій лізі. Хоча зробити це їм буде непросто.

З такими здобутками команди підходять до десятого туру, після чого перша третина турнірної дистанції буде офіційно подолана. І учасникам Фавбет-Ліги 1 можна буде підбивати деякі підсумки. Але вони, звісно, будуть короткочасними, тому що більш детальні підсумки будуть робитись у зимовій перерві. Однак, до неї ще далеко, а це означає, що ми будемо продовжувати слідкувати за розвитком подій. А їх буде багато – можна в цьому не сумніватись.

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, vAtake.com
Фото: neformat.biz.ua