За вікном розпал літа, але для гравців і тренерів ХК «Леви» скоро почнеться гаряча пора підготовки до нового чемпіонату. У минулому сезоні єдина команда з Західної України,  на жаль, так і не змогла потішити власних уболівальників медалями чемпіонату України. Проте, навряд чи уболівальникам є в чому дорікнути своїх улюбленців. Команда боролося за перемогу в кожному матчі, але «червоно-чорним» не вистачило зовсім трохи для того щоб потрапити у півфінал плей-оф ПХЛ.
 
Свої домашні матчі команда проводить на льодовій арені міста Новояворівськ, однак шанувальники найшвидшої у світі гри клубу вже довгий час мріють про льодову арену у Львові. При цьому зазначимо, що ще з 2008-го року прихильники хоккею на Львівщині чують обіцянки про будівництво льодової арени у Львові. Зі створенням професіонального клубу «Леви» питання, здавалося, мало б рушити з мертвої точки. Однак, ми і надалі не бачимо кроків для реалізації цього проекту. 
 
20 листопада 2012 року  у Львівській обласній державній адміністрації відбулася обласна нарада з питань розвитку хокею у м. Львові та Львівській області. На цій нараді був присутній і віце-президент  хокейного клубу «Леви» Маркіян Лубківський. Учасники цієї наради обговорили можливість побудови в місті Лева хокейної арени в рамках програми «Хокей України». Останні чотири роки ведуться активні розмови про побудову такої льодової арени у місті Львові, при цьому всім зрозуміло, що відсутність такої арени не дозволяє повноцінно розвиватись цьому виду спорту у нашому місті.
 
Розмови про будівництво критої ковзанки розпочалися у 2008-му році. Тоді, коли президентом Федерації хокею України став Анатолій Іванович Брезвін, була започаткована державна цільова програма «Хокей України», яка передбачала  побудову льодових арен за  кошти державного бюджету. Правда, у перші роки програма була малоефективною, оскільки було збудовано лише три криті льодові арени зі штучним льодом: у Донецьку, Калуші та Херсоні. До Львова теж приїздили представники Федерації хокею України, але в той час  місцеву владу так і не зацікавив такий проект. Проте, місто спробувало провести відкриті торги стосовно проектування системи водо–, тепло-, електропостачання і водовідведення сучасної споруди зі штучним льодом на  перехресті вулиць Трускавецькій – Пулюя. У 2009-му році, правда, цей тендер так і не відбувся. Це стосується і тендеру, який намагалися провести у 2011-му році.
 
Так тендери стосовно будівництва споруди зі штучним льодом були відмінені (результат державної закупівлі (будівництво льодових арен у Запоріжжі, Луганську та Львові) від 09.08.2011 року). Зазначимо, що замовником в останньому випадку було державне підприємство «Льодові Арени», очільник якої Микола Халаджі відзначав, що арена у Львові мала бути побудована ще до кінця 2011-го року, але тоді, з різних причин, основна з яких, напевно, фінансова, будівництво так і не було розпочате.
 
Проте, міська влада своїм рішенням від 15.07.2011 року  затвердила містобудівне обґрунтування містобудівні умови на проектування та будівництво критої спортивної споруди зі штучним льодом ДП «Льодові Арени». Згідно цього документу, площа майбутньої арени мала б складати 2,8 гектари. Але, на жаль, справа побудови такої критої льодової арени у Львові так поки і не втілилася в життя.
 
Правда, хокей у регіоні стрімко розвивається. В області є своя крита спортивна споруда зі штучним льодом, яка була збудована у 2009-му році в  місті Новояворівську, на якій проводяться матчі Аматорської Західно-Української Хокейної ліги. А у 2011-му році була створена професійна команда «Леви» , яка вже другий рік радує своєю грою не тільки вболівальників Новояворівська, але і шанувальників команди з міста Лева. Крім того, вперше в історії українського хокею дитяча команда з Західної України стала чемпіоном України. Команда «Галицькі Леви» у віковій категорії U-12 стала переможцем чемпіонату України, перегравши у фіналі однолітків з київського «Сокола». Але керівники хокейної команди «Леви» неодноразово зазначали, що команда з часом має переїхати до Львова і представляти саме обласний центр, оскільки дивно, що у такому великому місті немає критої льодової арени, яка могла б приймати матчі ПХЛ.Керівництво команди веде дуже активно роботу в цьому напрямку, але варто звернути увагу на те, що тут багато що залежить і від сприяння з боку місцевої влади, яка теж має бути зацікавлена у розвитку не тільки хокею, але і інших видів спорту в нашому місті. Михайло Чіканцев, один із керівників ХК «Леви», в одному зі своїх інтерв’ю висловив сподівання, що початок будівництва льодової арени мав би розпочатися лютому цього року, однак відповідні тендери досі не були проведені, тому говорити про будівництво такої арени наразі завчасно.
 
А що стосується побудови льодових арен у рамках програми «Хокей України», то такі арени будуються за типовим проектом, і вони розраховані на 450 посадкових місць. Цікавим є той факт, що до цієї програми були внесені зміни та доповнення у 2012-му році Постановою Кабміну №893-2012-п «Про внесення змін до програми «Хокей України» від 10.09.2012. В першу чергу, звертає на себе увагу те, що Кабінет Міністрів збільшив фінансування програми, а також терміни її реалізації, оскільки  тепер програма має бути завершена до 2017 року. І на даний момент такі льодові арени уже звели  в Білій Церкві, Кривому Розі, Севастополі (щоправда, там арена має бути побудована та введена в експлуатацію восени. – vAtake.com). Ведеться будівництво арен  у Дружківці та Луганську. Крім того, проведений тендер на реконструкцію Палацу Спорту «Юність» у Запоріжжі, де запланована  масштабна реконструкція.
 
Керівництво «Левів» водночас зазначає, що майбутня арена у Львові буде розрахована на 1500 глядачів. Великі сподівання уболівальники «червоно-чорних»  покладають на проведення Євробаскету-2015  у місті Лева. Саме проведення такого великого турніру у Львові дозволить нашому місту отримати достойний Палац Спорту - багатофункціональну споруду, яка зможе приймати не тільки змагання з баскетболу, гандболу, футзалу, але і з хокею з шайбою.
 
Однак, тут теж виникає питання: чи знайдеться місце для хокеїстів у цьому комплексі для ігрових видів спорту. Оскільки такий Палац Спорту буде зведений за кошти інвестора, вочевидь, оренда такого комплексу на час проведення матчів з хокею буде немалою. А поки вболівальникам «Левів» доводиться хіба вірити в краще і сподіватися , що Федерація хокею України, державна і місцева влада нарешті почнуть реалізовувати проект будівництва критої спортивної споруди зі штучним Льодом на перехресті вулиць Трускавецька-Пулюя. Крім коштів з державного бюджету в рамках програми «Хокей України», потрібні кошти також з місцевого бюджету. А місцева влада поки  не проявляє жодного зацікавлення в побудові такої ковзанки. В місті, де нещодавно святкували 100-річчя зародження хокею в Україні, досі немає Льодового Палацу, натомість будуються арени там, де навіть не створені професіональні клуби чи дитячі спортивні школи.  
 
І тепер як тут не згадати слова президента клубу  Ігоря Чуркіна, який ще на старті сезонув ефірі телеканалу «Хокей»  зазначив що:«Якщо рішення про будівництво арени не буде прийняте у Львові, то для нас буде важко знайти аргументи для участі у наступному сезоні». Тепер буде цікаво подивитися за подальшим розвитком подій, особливо беручи до уваги , що на одному із своїх засідань ПХЛ було підготовлене спеціальне звернення до уряду України щодо необхідності будівництва у найкоротші терміни льодової арени до 1,5 тис. місць з розташуванням її у місті Львові. Поки ця заява в черговий раз є тількинамірами і планами на майбутнє, які ми чуємо від чиновників починаючи з 2008 року. Пора вже нарешті перейти до втілення задумів в реальність. Сподіваємось, що будівництво льодової арени у Львові розпочнеться у недалекому майбутньому, і всі учасники цього процесу зроблять все можливе щоб така арена нарешті з’явилася у єдиному місті Західної України, де є створений професіональний хокейний клуб,  оскільки це дозволить розвивати, в першу чергу, дитячо-юнацький хокей і дасть змогу професіональному клубу проводити матчі в обласному центрі, де і зародився хокей в Україні.
 
Андрій МАРИЧ, vAtake.com 
Фото: «Перший Криворізький»